Strokovna ekskurzija
S študenti 2. letnika Notranje opreme so v torek, 9. decembra 2025, obiskali Sobbo – izjemen prostor, namenjen promociji slovenskega interjerja in odličnih domačih oblikovalcev.
Predstavitev je vodil g. Matej Feguš iz podjetja Donar, ki je z navdihujočim pristopom odprl pogled v svet trajnostnega, premišljenega in kakovostnega oblikovanja.
V sklopu obiska smo spoznali še druga pomembna slovenska podjetja, predstavljena v prostorih nekdanje Metalke:
Alples, Kolpa San, Gonzaga, Vertigi Bird in druge, ki so s svojimi razvojnimi praksami in inovativnimi produkti odličen primer vrhunskega slovenskega oblikovanja.
Več o Sobbi: https://www.sobbaspace.si/
Takšne strokovne ekskurzije nas vedno znova izjemno veselijo, saj študentom omogočajo, da že med študijem stopijo v stik s strokovnjaki iz prakse, postavljajo vprašanja, navezujejo nove stike ter razvijajo svojo osebno in strokovno pot. Obisk je vodila doc. Mojca Perše, ki s svojo zavzetostjo redno skrbi za povezovanje študentov s slovenskim oblikovalskim in podjetniškim okoljem.
V takšnih aktivnostih vidimo izjemen potencial za njihov razvoj, razumevanje stroke in prihodnje karierne priložnosti.
Iskrena zahvala ekipi Sobba Space, da so nas prijazno sprejeli in študentom ponudili dragoceno izkušnjo.
Utrinki: Foto FD


